Szkoła Taekwon-do Guk Gi - o nas...

TAEKWON-DO ITF

TAEKWON-DO ITF

SZKOŁA TAEKWON-DO GUK GI

Na początku skoncentruję się na tym co było przed powstaniem szkoły "Guk Gi". Odniosę się do swoich wspomnień, bowiem moja styczność ze sztukami walki sięga początku lat dziewięćdziesiątych. W ich świat wprowadziło mnie trzech przyjaciół: Grzegorz, Hubert oraz Michał. Mieliśmy wtedy po 15 lat.

Grzegorz miał największy wpływ na nas wszystkich. Zarażał charyzmą, siła charakteru i pragnieniem pozostania wielkim wojownikiem. W dziedzinie wschodnich sztuk walki miał zawsze wiele do powiedzenia, a my z przyjemnością słuchaliśmy.
Niestety Grześ od najmłodszych lat walczył ze śmiertelna chorobą. Była to jedyna walka, która przegrał. Odszedł w wieku 17 lat. Do dziś nie poznałem większego wojownika.

Hubert był tym, który zaciągnął mnie i Michała na zajęcia Taekwon-do.

Myślę, że trafiliśmy do bardzo dobrego trenera. Był nim (i zawsze pozostanie) obecny Sabum Jacek Michalski - IV dan.
Trener Jacek wprowadził nas w klimat sztuki Taekwon-do, ucząc i pokazując wszystko od podstaw.
Dzięki swojej postawie, oprócz techniki wpajał w nas wartości, o których nauczał Generał Choi Hong Hi.
Sabum Jacek potrafił razem z nami cieszyć się z naszych sukcesów. Do dziś pamiętam jego radość gdy zdobyłem pierwsze miejsce w moich pierwszych zawodach.
Pamiętam też, że w tamtym okresie życia Sabum miał na mnie wielki wpływ. Dzięki niemu i jego treningom Taekwon-do stałem się silniejszy, bardziej pewny siebie i zdobyłem bezcenna zdolność osiągania obranych celów.
Dziś prowadząc Szkole Taekwon-do „Guk Gi” realizuje marzenie z tamtych lat!

Jacku, za wszystko czego mnie nauczyłeś dziękuję.

Marcin Staniszewski

Trener Marcin Staniszewski

Na treningach, którę prowadzę przykładam dużo uwagi do techniki, starając się zakorzeniać w adeptach piękno sztuki Taekwon-do.
Uważam, że Taekwon-do jest przede wszystkim bardzo skutecznym systemem walki. W związku z tym oprócz nauczania precyzji w wykonywaniu technik obrony i ataku, charakterystycznych dla tej sztuki, na moich treningach doświadczycie ćwiczeń, które w pełni przygotują wasze ciała do walki Taekwon-do. Szczególnie kładę nacisk na rozwój cech takich jak gibkość, siła, wytrzymałość, szybkość, koordynacja ruchu.
Wszystkie te cechy staram się kształtować poprzez zaplanowane i urozmaicone treningi, uwzględniające ogólno-usprawniającą rozgrzewkę, treningi obwodowe (siły, szybkości i wytrzymałości), gry i zabawy z elementami walki sportowej, sparingi zadaniowe oraz wolną walkę dla zaawansowanych adeptów.

Na codzień pracuję jako fizjoterapeuta. Wiedzę i doświadczenie, jakie zdobyłem przez lata wykonywanego zawodu, wykorzystuję na swoich zajęciach Taekwon-do.

Myślą przewodnią treningów prowadzonych w szkole „Guk Gi” są dwie mądrości twórcy Taekwon-do, Generała Choi Hong Hi:

„Taekwon-do jest sztuką, więc musi być piękne”.>

oraz

„Dobry człowiek w połączeniu z dobrą techniką – oto istota prawdziwego Taekwon-do”.

Marcin Staniszewski

Trener Piotr Wasilewski

W małym świecie, osób trenujących Taekwon-do Piotra Wasilewskiego nie trzeba przedstawiać. Znany jest ze swoich osiągnięć... Zdobył tytuł mistrza świata juniorów, później brązowy medal na mistrzostwach świata jako senior, jest też wielokrotnym mistrzem Polski! Te tytuły mówią same za siebie. Śmiało więc można powiedzieć, że Piotr w tym sporcie osiągną wszystko co adept Taekwon-do może sobie wymarzyć...
Piotr do dziś jest zawodnikiem polskiej kadry narodowej Polskiego Związku Taekwon-do.

Swoje pierwsze treningi Taekwon-do Piotr rozpoczął jako dziecko, w Klubie Wschodnich Sztuk Walki Taewo. Trenerem, który zawsze trzymał nad Nim pieczę i poprowadził do wyjątkowych osiągnięć jest Ewaryst Myszewski, obecnie V Dan. Dzięki Sabumowi Myszewskiemu Piotr, jeszcze jako junior miał możliwość przez półtora roku rozwijać swoje umiejętności pod okiem trenera z Korei, obecnie Wielkiego Mistrza Ri Myong Chol VIII Dan. Mistrz Ri w tamtym czasie stacjonował w naszym kraju, jako ambasador Taekwon-do. Był to dla Piotra duży skok w rozwoju umiejętności, bowiem poznawał tajniki tej sztuki od osoby która bezpośrednio współpracowała z twórca Taekwon-do, gen. Choi Hong Hi.

Dziś Piotr sam jest trenerem, z wieloletnim już doświadczeniem. Przez ostatnie lata, wytrenował wielu zawodników, którzy nie raz stawali na podium. Niektórzy z Nich mogą poszczycić się tez posiadaniem stopnia mistrzowskiego.

Śmiało można mówić o wyjątkowości treningów Piotra, o czym przekonali się adepci naszej Szkoły Guk Gi. Ich zdaniem zajęcia z Piotrem to wszechstronność i pomysłowość zwłaszcza w pierwszej części treningu, przygotowującej mięśnie do cięższej pracy. Część wlasciwa zajęć to bogactwo technik i niespotykane doświadczenie, które wręcz emanuje od Piotra. Każdy trening jest przemyślany, widać w nim pomysł na konkretny cel... Wśród adeptów Piotr cieszy się uznaniem i ogromnym autorytetem.

O sobie Piotr mówi, że nie talent pomógł w zdobyciu mistrzostwa, lecz ciężka praca!

Marcin Staniszewski

Szkoła Taekwon-do Guk Gi

Ośrodek Sportu i Rekreacji na Targówku
ul. Łabiszyńska 20

tel: 506 833 559
e-mail: mstaniszewski@vp.pl

Dane do przelewu:
Szkoła Taekwon-do Guk Gi
ul. Kartografów 17/3
05-270 Marki
MBank: 39 1140 2004 0000 3102 7627 1520

Szkoła Taekwon-do Guk Gi

Ośrodek Sportu i Rekreacji na Targówku
ul. Łabiszyńska 20

tel: 506 833 559
e-mail: mstaniszewski@vp.pl

Dane do przelewu:
Szkoła Taekwon-do Guk Gi
ul. Kartografów 17/3
05-270 Marki
MBank: 39 1140 2004 0000 3102 7627 1520

©2017 Szkoła Taekwon-do GukGi / Realizacja: Marcin Staniszewski